Geleceğimiz nasıl şekilleniyor? Bilim ve teknoloji dünyasına bir yolculuk...

Erdal Musoğlu

Ekitap
Geleceğimiz Nasıl Şekilleniyor?

Örnek Sayfalar Ekitap Yardımı

HBT Akademi’nin ikinci e-kitabı “Geleceğimiz Nasıl Şekilleniyor”, dünyanın teknolojik anlamda alabildiğine koştuğu yönü göstermesi açısından ufuk açıcı bir eser. Kitap bugünü ve geleceği doğru okuyabilmek için adeta bir el kitabı. Musoğlu geleceği İnternet ve Bilişim; Yapay Zeka ve Robotlar; Çevre ve Yaşam Bilimleri; Uzay ve Evren; Mühendislik, Teknoloji ve Biz şeklinde isimlendirdiği altı başlıkta ele alıyor.

Teknolojik ve bilimsel üretimde geleceğin kurulduğu ve bu üretim alanında boy gösterenlerin ayakta kalacağı, tüm diğer ülkelerin ise tüketici ve üretenlerin piyasa kölesi olacağı bir dünyayı gözler önüne seriyor Erdal Musoğlu... Türkiye açısından temel soru: Türkiye’nin bugünden kurulmakta olan bu yeni dünyada yeri var mı?


Yazar: Erdal Musoğlu

Elektronik yüksek mühendisi Erdal Musoğlu uzun yıllar AB'de ve ülkemizde elektronik cihazlar, bilgi sistemleri ve bilişim stratejileri geliştirdi, üst düzey yöneticilik yaptı. Galatasaray lisesi ve İstanbul Teknik Üniveritesi mezunu Musoğlu, Brüksel üniversitesinde ve Zürih ETH’da da araştırıcılık yapmış ve ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi ve İTÜ’de sağlık bilişimi dersleri vermiştir. Musoğlu, halen, Herkese Bilim Teknoloji dergisinde yazılar yazmakta, konferanslar vermekte ve açık deniz yelkenciliği yapmaktadır.

Yazar: Erdal Musoğlu
Fiyat:
 14.90 TL
Sayfa Sayısı: 183
Format Seçenekleri: EPUB (Tablet), MOBI (Kindle), PDF