Video

Prof. Dr. Mustafa Çetiner: "Virüsün yayılımı tüm dünyada ciddi bir artış gösterdi. Bu kış hiç kolay geçmeyecek gibi görünüyor."

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, havaların soğumasıyla daha riskli günlere girerken akıllardaki soruyu gündeme getiriyor, COVID-19 ile mevsimsel grip arasındaki benzerlikleri ve farkları anlatıyor.

Prof. Dr. Mustafa Çetiner: Virüsün damlacık yolu ile bulaştığı konusunda herkes hemfikir. Peki virüs parçacıkları havada asılı kalarak bizi hasta edebilir mi?

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, D vitamininin COVID-19'a karşı etkisini anlatıyor.

2007-2009 yıllarında Ay yörüngesinde hizmet veren uzay sondası Kaguya'dan (Japonya) Dünya'nın batışı.

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, zatürre aşısı ile COVID-19 ilişkisine dair merak edilen soruları yanıtlıyor.

COVID-19 çok yeni tanıştığımız bir virüs ve hakkında bildiklerimiz sınırlı. Prof. Dr. Mustafa Çetiner, COVID-19 virüsü ile ilgi doğru sandığımız bazı yanlışlara dikkat çekiyor.

Sonbahara yaklaşıyoruz ve Covid-19 sorununu henüz çözebilmiş değiliz. Bir aşı bulunana kadar neler yapmalıyız? Eğer bunları yapmazsak başımıza ne gelir? Prof. Dr. Mustafa Çetiner değerlendiriyor.

Yeni eğitim sezonu yaklaşıyor. Ama bu sefer koşullar çok farklı. Eylül ayında, Covid-19 salgınının gölgesinde okullar açılmalı mı? Bilimsel araştırmalar ve dünyadan örnekler bize ne söylüyor? Prof. Dr. Mustafa Çetiner pek çok aile için kritik bir soruyu değerlendiriyor.