Video

Bu ülkenin aydınlanma yolculuğunda bilimin, bilimsel bilginin yayılması, paylaşılması önemli" dedik ve adını Herkese Bilim Teknoloji koyduğumuz dergimizi yayımlamaya başladık. Sizlerin desteğiyle HBT şimdi 5 yaşında!

Okurların, dergiyi sevenlerin, sahiplenenlerin itici gücü ve desteği ile HBT 5 yaşında!

Bilim, geleceğimiz ve geleceğimizin güveni, bireyi özgürleştirici güçlerden biri, onu üreten ülkelerin refaha açılan yolu.. Atatürk’ün ısrarla vurguladığı gibi ‘Hayattaki en hakiki mürşit’ bilim..

Cumhuriyet’in bıraktığı noktada bayrağı Herkese Bilim Teknoloji dergisi devraldı. Okurların, dergiyi sevenlerin, sahiplenenlerin itici gücü ve desteği ile bizim de ne olacağını bilemediğimiz bir yola çıktık. HBT şimdi 5 yaşında!

5 yıl önce, “Bu ülkenin aydınlanma yolculuğunda bilimin, bilimsel bilginin yayılması, paylaşılması önemli” dedik ve adını Herkese Bilim Teknoloji koyduğumuz dergimizi yayımlamaya ve en düşük fiyat politikası ile okurlara ulaştırmaya başladık.

Bağımsız haftalık bir dergi olarak harcı okurlarımızla, bilim insanlarımızla beraber kardık, tuğlaları beraber üst üste koyduk. Bir de baktık 5 yıl geçivermiş bile. Birlikte nice yıllara..

SpaceX, Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdi. Fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç daha sonra patladı. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı. ABD’nin Teksas eyaletinin Meksika sınırına yakın bölgede gerçekleşen uçuş denemesi, Fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran uzay aracı Starship, daha sonra infilak etti. Sp...

NASA’nın Perseverance aracı Mars'a ulaştıktan dört gün sonra Kızıl Gezegen'den ilk video kaydını gönderdi.

İngiltere'den koronavirüsün yeni bir mutasyonu ile karşılaşıldığına dair açıklamalar geldi. Peki bu yeni mutasyon virüsü daha bulaşıcı ve güçlü hale getirecek mi? Aşı ve ilaç çalışmaları bu mutasyondan ne kadar etkilenecek? Prof. Dr. Mustafa Çetiner değerlendiriyor.