Video

Prof. Dr. Mustafa Çetiner mRNA aşılarını değerlendiriyor? Haberci RNA nedir, bu teknoloji ile elde edilen aşılar hangi alanlarda kullanıldı, uzun vadeli risklerden söz etmek ne kadar bilimsel?

Ateş ölçümü ile COVID-19 önlemi almak hala mantıklı mı? Prof. Dr. Mustafa Çetiner değerlendiriyor.

13.000 km çapıyla gezegenimizin boyutu ve evrenimiz..

Semih Oksay, 65 yıllık model uçakçı, bir makine mühendisi. Son yıllarını ahşap yapıya sahip Air Camper tipi tek motorlu uçağı yapmaya ayırmış durumda.

Almanya'daki parçacık hızlandırıcı laboratuvarı Deutsches Elektronen-Synchrotron (DESY) tarafından oluşturulan animasyonda bir kara deliğin bir yıldızı parçalara ayırma anını görüyoruz. Oldukça nadir gerçekleşen bu olay tipik bir galakside 10.000 yılda bir meydana gelir. Yıldızlar başka bir yıldızla veya büyük bir cisimle yerçekimsel olarak etkileşime girdikten sonra bir kara deliğe doğru fırlatıl...

Bağımsız haftalık bir dergi olarak harcı okurlarımızla, bilim insanlarımızla beraber kardık, tuğlaları beraber üst üste koyduk. Bir de baktık 5 yıl geçivermiş bile. Birlikte nice yıllara..

Bu ülkenin aydınlanma yolculuğunda bilimin, bilimsel bilginin yayılması, paylaşılması önemli" dedik ve adını Herkese Bilim Teknoloji koyduğumuz dergimizi yayımlamaya başladık. Sizlerin desteğiyle HBT şimdi 5 yaşında!

Okurların, dergiyi sevenlerin, sahiplenenlerin itici gücü ve desteği ile HBT 5 yaşında!

Bilim, geleceğimiz ve geleceğimizin güveni, bireyi özgürleştirici güçlerden biri, onu üreten ülkelerin refaha açılan yolu.. Atatürk’ün ısrarla vurguladığı gibi ‘Hayattaki en hakiki mürşit’ bilim..