Video

Bağışıklık sistemi ve COVID-19 ilişkisini uzmanlar değerlendiriyor. PROF. DR. MUSTAFA ÇETİNER / Acıbadem Maslak Hastanesi - İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı PROF. DR. DERYA UNUTMAZ / Jackson Laboratuvarları Baş Araştırmacısı - Connecticut ABD DR.ORAL ALPHAN / Amerimmune Laboratuvarı Kurulu Başkanı - Washington ABD

Prof. Dr. Mustafa Çetiner: Açıklanan son araştırma sonuçları sadece beslenme sistemimizi değiştirerek kanserden önemli ölçüde korunabileceğimizi gösterdi. Peki ne yemeliyiz, ne yememeliyiz?

Prof. Dr. Mustafa Çetiner ve Prof. Dr. Derya Unutmaz COVID-19 hakkında son gelişmeleri ve dünyadaki son araştırmaları tartışıyor.

Prof. Dr. Mustafa Çetiner: Vaka sayısında hızlı bir artış oldu. Bunu bekliyorduk. Peki neden? Gelin bunu ve bu gidişi engellemek için neler yapmak zorunda olduğumuzu konuşalım.

COVID-19 aşısının kullanıma sunulması için oldukça umut verici gelişmeler var. Öte yandan aşı çıkana kadar maske kullanımıyla ilgili yapmamız gerekenler değişmedi. Hatta Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarının ardından daha da önem kazandı. Prof. Dr. Mustafa Çetiner değerlendiriyor.

COVID-19'un gölgesinde bir yaza giriyoruz. Peki bu yaz tatil yapmak güvenli mi? Tatilde riski en aza indirmek için dikkat edilmesi gerekenler neler? Prof. Dr. Mustafa Çetiner değerlendiriyor.

Zor olan kısmı atlattık mı yoksa COVID-19'un ikinci dalgası kapıda mı bekliyor? Prof. Dr. Mustafa Çetiner değerlendiriyor.

Sigara kullananların COVID-19'a daha az yakalandığı ile ilgili gözlemsel çalışmalar mevcut. Sigara ve COVID-19 ilişkisini Prof. Dr. Mustafa Çetiner değerlendiriyor.

HBT webinarları başladı. 2 Mayıs Cumartesi saat 13.00'te internet üzerinden bir araya geldik. Prof. Dr. Mustafa Çetiner ve Orhan Bursalı COVID-19 sonrası yeni normalleri sosyal ve medikal yönden tartıştı.