Video

Dünyaca ünlü bir araştırmanın* sonuçlarını paylaşan Prof. Dr. Mustafa Çetiner, kanserden korunmanın 10 yolunu anlatıyor. * "Diet, Nutrition, Physical Activity and Cancer : a Global Perspercitve - A summary of the Third Expert Report " World Cancer Research Fund - American Institute for Cancer Research / CUP (Continious Update Project) Analysing Research on Cancer and Survival (2019)  

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, son günlerin popüler konusu kolajeni tüm detaylarıyla anlatıyor; yapılan araştırma sonuçlarını, kolajen hakkındaki çarpıcı rakamları ve otoritelerin görüşlerini paylaşıyor. Kolajenler nasıl kullanılmalı? Hangi kolajenler faydalı? Cilde uygulanan kolajen kremleri etkili mi? Daha birçok merak edilen soruyu yanıtlıyor.

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, soframızdan eksik etmediğimiz acıyla ilgili çarpıcı araştırma sonuçlarını açıklıyor. Acı ve kanser ilişkisini, acıda bulunan sihirli maddeyi anlatıyor ve fazla acı tüketiminin yaratacağı sorunları masaya yatırıyor.

Geçtiğimiz yarım yüzyılın en ilginç keşiflerinden biri, yaygın olarak görülen beslenim etkileşimi kavramıdır. Beslenim etkileşimi, besin zincirinin tepesinden başlayıp alt basamaklarına doğru devam eden ekolojik bir süreçtir. ABD'deki Yellowstone Ulusal Parkı'na kurtların geri salındığı 1995 yılından beri olanlar bunun klasik bir örneğidir. Kaynak: Evrim Ağacı

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, koronavirüs konusuna kaldığı yerden devam ediyor. Koronavirüs hakkında Dünya Sağlık Örgütü'nün paylaştığı doğru bilinen 12 yanlışı anlatıyor. Maske takmak koronavirüsten korur mu? Virüs aşısı bulundu mu? Kimler koronavirüse yakalanabilir?

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Çin'den tüm dünyaya yayılan ölümcül koronavirüs hakkında merak edilenleri anlatıyor. Virüsün nasıl ortaya çıktığını, nasıl yayıldığını, korunmak için neler yapmamız gerektiğini açıklıyor.

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, kırmızı et sağlığımıza zararlı mı sorusuna cevap arıyor. Dünya genelinde büyük ses getiren çarpıcı araştırma sonuçları ile otoriteleri ikiye bölen ve tartışmalara yol açan kırmızı et tüketimi konusuna farklı bir bakış.

“Merak” konulu konferans dizimizin ikincisi, 7 Aralık Cuma günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşti. Dr. Derya Gürses Tarbuck moderatörlüğünde gerçekleşen konuşmaya Prof. Dr. Türker Kılıç ve Müfit Akyos da fikir, deneyim ve görüşleriyle katkıda bulundu. Öncelikle şunu düşünelim: Merak dediğimiz şey nedir? Ya da biz merakı hangi açıdan ele almalıyız? Çocuğumuzun okulda ne yaptığını veya daha ön...

Prof. Dr. Mustafa Çetiner protein tozları hakkında yapılan araştırma sonuçlarını paylaşıyor. Protein tozları içinde hangi maddeler bulunuyor? Sağlığımıza yararlı mı zararlı mı? Kanserle ilişkisi ne? Kullanıldığında ne gibi riskli durumlarla karşı karşıyayız? Dünyadaki kullanım oranları ne seviyelerde?