Küresel Salgında Dünyaya Felsefi Bakış

Duyuru ve Etkinlikler

Türkiye Felsefe Kurumu (TFK)’nun Maltepe Üniversitesi (MÜ) ile birlikte düzenlediği 32. İstanbul Semineri “Küresel Salgında Dünyaya Felsefeyle Bakınca” ana teması ile 4 -5 Aralık Günleri çevirimiçi dört oturumda gerçekleşecek.

Seminer 4 Aralık Cuma günü saat 10’da başlayacak. Açılışını MÜ Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zekiye Kutlusoy, MÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken ve TFK Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi yapacaklar.

İlk gün oturumlarında Bergen C. Özüaydın, “Bir Sınır Durum Olarak Küresel Salgın”; Hülya Yaman, “Küresel Salgın ve Korku”; Berfin Kart, “Etik Bakışla Pandemi”; Hülya C. Nutku, “Pandeminin Gör Dediği”; Güncel Önkal:“Kavramlar ve Bağlamlar Arasında Küresel Salgın”; Harun Tepe, “Salgından Öğrenmek” ve Sara Çelik, “Pandeminin İnsan Doğası ve Eğitim Süreçlerine Etkileri” başlıklı sunumlar yapacaklar.


5 Aralık Cumartesi günü 10’da başlayacak ikinci gün oturumlarında ise, Şule Ş. Ceylan,“Mrs Dalloway Bize Ne Söyler?”; Çiğdem Yazıcı, “Salgın, Oidipus, Hybris ve Hakikat Sorusu”; Dilek A.Çil, “Küresel Salgın Döneminde Mutluluk Arayışı”; Haluk Erdem, “Covid-19 Sonrası İnsanlık Durumu”; Alexander N. Chumakov (Rusya, “Globalization and the Coronavirus Pandemic; from a Philosophical Point of View”; Gülriz Uygur, “Koronavirüs Salgını Döneminde Adaletsizlik” ve William L. McBride (ABD),“ Philosophy and the Meaning of History in Light of the Pandemic”

Bilgi ve katılım için tıklayınız