PayTR 2022’in ilk altı ayında iki kat büyüdü

Dijital Hayat ve Dönüşümler
PayTR 2022’in ilk altı ayında iki kat büyüdü

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, 2022 yılının ilk altı ayında işlem hacminde yüzde 103, işlem adedinde ise yüzde 17 büyüdü. PayTR'ın yıl sonu hedefi ise 13 milyar liralık hacme ulaşmak.

Sektörde 13 yıldır başarılara imza atan ve aldığı yatırımla daha da güçlenen PayTR, 2022 yılının ilk altı ayında da büyümesine devam etti. 2022 yılının ilk yarısında işlem hacminde yüzde 103, işlem adedinde yüzde 17 artış görülürken, PayTR'ın üye iş yeri sayısı ise 60 binin üzerine ulaştı.

İşlem adedi bazında 2022 yılında en çok harcama yapan ilk 5 il geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya oldu. İlk altı ayda alışverişlerin yüzde 59'u erkek, yüzde 41'i ise kadın tüketiciler tarafından yapılırken, alışverişlerde yüzde 79 mobil, yüzde 25 desktop ve yüzde 0,41 tablet kullanımı tercih edildi.


Çok yönlü bir FinTech şirketi olarak yeni ürün ve hizmetleriyle 2022'de de hızla büyümeye devam ettiklerini belirten PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul; “Sektördeki etkimizi artırmaya ve hayatları kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte yazılım ve donanımsal yatırımlarımızı da artıracağız. Tüm ödeme yöntemlerini PayTR çatısı altında toplayarak, üye işyerlerimizin ödeme süreçlerini tek noktadan yöneterek, zamandan ve maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayacak altyapıyı oluşturmaya hazırlanıyoruz. PayTR olarak 2022 yılındaki hedefimiz 13 milyar liralık hacme ulaşmak” dedi.