CKM’de Felsefe Semineri 

Duyuru ve Etkinlikler
Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)’nde felsefe seminerleri 13 Ekim Cumartesi günü saat 10.00’da Prof. Dr. Betül Çotuksöken’in vereceği “Türkiye’de Felsefe Dünyasında Ne Var?” ile başlıyor.
Kadıköy Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi iş birliğiyle sezon boyu devam edecek seminerin konuğu Çotuksöken felsefi düşünme ve felsefe bilgisinin Türkiye’deki serüvenini izleyicileriyle paylaşacak. Çotuksözen’in aynı başlık altında vereceği, Cumhuriyet döneminde öne çıkan ve sürekli olarak yeniden yapılanan yükseköğretim ortamında felsefenin öğretim ve araştırma alanı olarak ne durumda olduğunu değerlendireceği ikinci seminer  ise, 20 Ekim Pazar saat 10.00’da gerçekleşecek.

Okuma Atölyesi

CKM Ekim ayı takviminde Okuma Atölyesi etkinliği de var. Prof. Dr. A. Didem Uslu yönetimindeki etkinlik, edebiyat kitaplarının önceden okunup, üzerinde sohbet edilebileceği bir kültür etkinliği olarak tasarlandı. 16 Ekim Salı saat 11:00’de gerçekleştirilecek etkinlikte yazar Han Kang’ın Vejetaryen kitabı irdelenecek.