Fikrin IDEA Kadıköy’de hayat bulsun

Duyuru ve Etkinlikler

Kadıköy Belediyesi’nin kurduğu IDEA Kadıköy, kamusal alanla ilgili çalışmalarına devam ediyor. “Fikrinle gel, projenle ayrıl” sloganıyla 15-16-17 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan “İlk Adım İDEA” etkinliğinde, kamunun ihtiyaçlarına yönelik iş fikirleri yarışacak.

“Kamusal Hizmetler” temasıyla düzenlenecek bu start-up etkinliği sırasında katılımcılar, öncelikle 1 dakika içinde fikirlerini sunacak. Sunulan fikirler doğrultusunda gruplar oluşturulacak. Teknik uzmanlardan tasarımcılara, iş geliştiricilerden konuyla ilişkili diğer meslek gruplarına kadar birçok alandan katılımcı, gruplarda eşit bir şekilde yer alarak iş fikirlerini bir projeye dönüştürebilmek için çalışacak.

Kamu hizmetleri konusunda kâr amacı güden veya gütmeyen ve sosyal fayda içeren her türlü iş fikrinin geliştirileceği etkinlik sırasında, alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip, fikirlerin projeye dönüşebilmesi için çalışma gruplarına bilgi ve deneyimlerini aktaracak. Ayrıca, katılımcıların kendi çalışma grupları içinde kapalı kalmamaları için 30 dakikalık farkındalık eğitimleri de düzenlenecek.


Çalışma gruplarının son sunumlarını gerçekleştirmesinin ardından jüri bir karara vararak dereceye giren ilk üç grubu açıklayacak. Birinci olan grubun üyelerine 3 aylık, ikinci olan grubun üyelerine 2 aylık, üçüncü olan grubun üyelerine ise 1 aylık İDEA Kadıköy “İşlik üyeliği” hediye edilecek.

Tam katılım sağlamak ve devamsızlığı önlemek için ücretli olarak gerçekleştirilecek bu etkinliğin katılımcı sayısı 90 kişi ile sınırlı olacak. Etkinliğine 18 yaş üstü herkes katılabiliyor. Katılım için linke tıklayabilirsiniz: https://eybs.kadikoy.bel.tr/web.login.doms