Assos’ta Felsefe: Konu Kant ve uzmanları geliyor

Duyuru ve Etkinlikler

17 yıldır düzenli olarak gerçekleşen ve gelenekselleşen Assos’ta Felsefe adlı etkinliğin bu yılki uluslararası toplantısı 3-6 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Felsefe tarihinin en önemli filozoflarından birisi olan Aristoteles’in yaşamının bir bölümünü geçirdiği ve felsefe eğitimi verdiği antik Assos kentinde yapılan ve Felsefe Sanat Bilim Derneği’nin Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Örsan K. Öymen’in öncülüğünde gerçekleşen sempozyum etkinliğine, yurt dışından ve yurt içinden öğretim üyeleri, öğrenciler ve alan dışından felsefe meraklıları katılıyor.

Bu yıl ki sempozyum konusu felsefe tarihinin en önemli filozoflarından birisi olan 18. yüzyıl Alman filozofu Immanuel Kant olacak. Bu çerçevede Kant’ın Bilgi Felsefesi ve Ahlak Felsefesi Rolf-Peter Horstmann, Frederick Beiser ve Patricia Kitcher gibi dünya çapında önemli Kant uzmanları tarafından ele alınacak.


Dünya çapında uzmanlar konuşmacı

Sempozyuma, Prof. Dr. Rolf-Peter Horstmann (Berlin Humboldt Üniveristesi), Prof. Dr. Frederick Beiser (Syracuse Üniveristesi), Prof. Dr. Patricia Kitcher (Columbia Üniversitesi), Prof. Dr. Kenneth Westphal (Boğaziçi Üniversitesi), Doç. Dr. Desmond Hogan (Princeton Üniversitesi), Yard. Doç. Dr. Andrew Chignell (Pennsylvania Üniversitesi), Doç. Dr. Jan-Willem van der Rijt (Bayreuth Üniversitesi) ve Yard. Doç. Dr. Lucas Thorpe (Boğaziçi Üniversitesi) konuşmacı olarak katılacaklar.

Etkinlik çerçevesinde aynı zamanda, Antik tiyatroda, Anne Monika Sommer-Bloch bir klasik müzik keman dinletisi de gerçekleştirecek.

Toplantı ücretsiz ve herkese açıktır. Ayrıntılı bilgi ve “on-line” kayıt için: www.philosophyinassos.org