Avicenna Tıp Öğrenci Kongresi 26-28 Nisan’da

Duyuru ve Etkinlikler
Avicenna Tıp Öğrenci Kongresi 26-28 Nisan’da

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Avicenna Bilim Topluluğu’nun düzenlediği Avicenna Uluslararası Bilim Topluluğu Tıp Öğrenci Kongresi 26-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Konya Mevlâna Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Pediatri) konu başlığıyla düzenlenecek olan kongre, bilime meraklı genç öğrencilerle alanında uzman hocaların bilgi ve tecrübelerini bir araya getirecek. Kongrede, çocukların sağlığı ve gelişimi, sosyal hayatları ve psikolojileri ele alınıp geleceğin hekim adayları ve sağlık çalışanları için bir farkındalık oluşturulması planlanıyor.

Prof. Dr. İbrahim C. Haznedaroğlu, Prof. Dr. İhsan Karaman, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Hanifi Soylu, Prof. Dr. Hasibe Artaç, Prof. Dr. Kamil Hakan Doğan gibi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı kongre, farklı alanlarda gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ve öğrenci sunumlarıyla sadece bilimin konuşulacağı iki günlük bir program sunsa da kongre sadece bilimsel programla sınırlı değil. Kongre kapsamında bir de kültürel gezi programı düzenlenecek; Tropikal Kelebek Bahçesi ve Tarihi Sille Köyü, Beyşehir gezisi, yamaç paraşütü olmak üzere üç aktivite katılımcıları bekliyor.


Kongreyle ilgili detaylı bilgilere www.avicennakongre.com adresinden ulaşabilirsiniz.