Segmentify küresel pazara açılıyor

Duyuru ve Etkinlikler
Segmentify küresel pazara açılıyor

Boğaziçi Üniversitesi HayalEt Kuluçka Merkezi’nde geliştirilerek pazara giren Segmentify Avrupa Yatırım Fonu ACT (Accelerating the Commercialization of Technology) ve STARTERSHUB ‘dan aldığı destekle küresel pazara açılıyor.

E-ticaret ve içerik sitelerinde akıllı ürün önerileri ile dönüşüm optimizasyonu sağlayan büyük veri tabanlı bir yazılım ürünü olan Segmentify, Murat Soysal ve Ergin Eroğlu tarafından kuruldu. Boğaziçi Üniversitesi HayalEt Kuluçka Merkezi’nde geliştirilerek pazara giren Segmentify ACT Fonu ve STARTERSHUB ‘dan aldığı destekle küresel pazara açılıyor. Kişilerin web sayfaları üzerindeki davranışlarını, bünyesinde barındırdığı akıllı algoritmalar sayesinde takip ederek doğru müşteriye doğru ürünü doğru zamanda önererek ciro ve karlılık artışı sağlayan Segmentify şimdiden 4 farklı ülkede kullanılmaya başlandı.

Segmentify'ın yolculuğu, "Kişiselleştirilmiş Web Sayfaları Sunma" ihtiyacını karşılamak amacıyla  kurucularının  kendi akademik çalışmalarında geliştirdiği algoritmanın bir ürün fikrine dönüşmesi 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi HayalEt kuluçka programında desteklenmesi ile başladı. Segmentify’in TEB Girişim Evi’nde gerçekleşen şirketleşme sürecine paralel olarak ilk tohum yatırımını Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin Melek Yatırımcı ağı olan BUBA ‘dan aldı. 2015 yılında katıldığı StartersHub bünyesindeki STARTUPBOOTCAMP Istanbul hızlandırıcı programına katılan ve aldığı yatırım ve destek ile büyüme sürecine giren Segmentify, bugün 4 farklı ülkede 20.000’den fazla sitede hizmet veriyor.


Segmentify, e-ticaret sitelerinde ziyaretçileri sayfa üzerindeki davranışlarına göre tanıyarak onlara en doğru zamanda en doğru ürünlerin gösterilmesini ve dönüşüm oranlarının artırılmasını sağlıyor. İçerik siteleri için ise okuyucuların ilgi alanlarına göre en doğru içeriği sunan Segmentify, müşterilerinin sayfa gezinme sayılarını ve dolayısıyla reklam gelirlerini artırıcı bir fayda sağlıyor.