İstanbul nasıl kurtulur? HBT Akademi’ye 3 yeni kitap eklendi!

Duyuru ve Etkinlikler Kitaplar

Kütüphanemize 3 yeni kardeş geldi, böylece e-kitap sayısı 6 oldu. Yeni e-kitaplardan biri İstanbul üzerine: İstanbul Nasıl Kurtulur? Bir Model Önerisi

İktisatçı, araştırmacı ve HBT yazarı Bayram Ali Eşiyok’un, İstanbul’un özellikleri, ekonomisi, sayıları, büyüklükleri, çıkmazları ve çıkış yollarını sayısal verilerle ele aldığı ve önerilerde bulunduğu kendi alanında biricik olan bu kitabı, İstanbul için düşünen herkes okumalı ve tartışmalı diye düşünüyoruz.

İktisat öğrencileri, iktisat öğretim görevlileri, Türkiye üzerine kafa yoran, ekonomiyi anlamak isteyen, geçmişi ve bugünü bilerek geleceği kurmak isteyen ve fikir yürütmek isteyen herkesin bu kitapları incelemesi gerektiğine inanıyoruz.


Yazarlarımız HBT için bilim, teknoloji, tekno-ekonomi ve gelecek üzerine e-kitaplar kaleme alıyor. www.herkesebilimteknoloji.com/kutuphane adresinden ulaşabileceğiniz e-kitapları PDF olarak, bazılarını da ePub olarak bilgisayarınıza ya da akıllı cihazlarınıza indirebilir ve elektronik ortamda okuyabilirsiniz. HBT okurları için her bir kitabın fiyatını 10 TL olarak belirledik.

Yeni eklenen e-kitaplar:

Bayram Ali Eşiyok - Türkiye Ekonomisi Nereye? İktisat Politikaları.

Bayram Ali Eşiyok bu kitabında Türkiye'nin dünya ekonomisindeki yerini ortaya koyuyor ve "Yeni Türkiye'nin" ekonomisinin dinamiklerini gözler önüne seriyor. Kalkınma dinamiklerinin tahrip olduğu bu vahamet içerisinde Türkiye ekonomisi için çözüm önerilerini de sunuyor.

Detaylı bilgi ve satın almak içinwww.herkesebilimteknoloji.com/ekitap/turkiye-ekonomisi-nereye

Bayram Ali Eşiyok - Türkiye Neden Kalkınamadı? Sanayileşmeye (Kalkınmaya) Dış Müdahaleler

Türkiye sanayileşmesinin tarihindeki yapısal sorunları ve sanayisizleşmeyi delilleri ve rakamlarıyla birlikte sunan Eşiyok, günümüzde "ekonominin inşaatlaşmasına" dek olan yolculuğu ekonomimize gerçekleştirilen dış müdahaleler ışığında ele alıyor ve günümüz Türkiye'sinin ihracat rakamlarına göre bir tahlil gerçekleştirmeyi de ihmal etmiyor.

Detaylı bilgi ve satın almak içinwww.herkesebilimteknoloji.com/ekitap/turkiye-neden-kalkinamadi

Bayram Ali Eşiyok - İstanbul'un Kurtuluşu Anadolu'nun Kalkınmasından Geçiyor. Alternatif Bir Model Tasarımı.

İstanbul, Doğu Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde “başkent” olmanın avantajları nedeniyle tarihsel olarak hep özel bir yere sahip oldu. Şüphesiz İstanbul’un giderek her şeyi yutan bir kara deliğe dönüşmesinde coğrafi avantajlarının etkisini özellikle belirtmek gerekir. Haliç gibi doğal bir limana sahip olması yanında, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan coğrafi yapısı kentin gelişmesinde büyük bir itki oluşturdu.

Detaylı bilgi ve satın almak için: www.herkesebilimteknoloji.com/ekitap/istanbul-nasil-kurtulur