HBT Akademi e-kitap yayınına başladı, 3 e-kitap satışta!

Duyuru ve Etkinlikler Kitaplar

Yazarlarımız HBT için bilim, teknoloji, tekno-ekonomi ve gelecek üzerine e-kitaplar kaleme almaya başladılar. Şimdiden 3 kitap satışa çıktı bile. HBT okurları için her bir kitabın fiyatını 10 TL olarak belirledik.

www.herkesebilimteknoloji.com/kutuphane adresinden ulaşabileceğiniz e-kitapları PDF olarak, bazlarını da ePub olarak bilgisayarınıza ya da akıllı cihazlarınıza indirebilir ve elektronik ortamda okuyabilirsiniz.

Şu anda yayında olan kitaplar:


Bayram Ali Eşiyok - Dünyada ve Türkiye'de Bilim ve Teknoloji: Türkiye için bir kalkınma stratejisi önerisi

Bayram Ali Eşiyok’un bu eserinde 29 başlık altında, ülkemizin ekonomisindeki ana çıkmazları okuyacaksınız. Ekonominin sanayisizleştirilmesinden, ihracatımızdaki düşük birim fiyatlarının nedenlerine, ülkemiz endüstrisinin düşük ve orta teknolojik yapısından, sanayi 4.0 ve "Amerika ulusal ekonomi politikalarına geri mi dönüyor?" konularına varıncaya kadar geniş bir yelpazede, derin değerlendirmelerle karşılaşacaksınız.

Detaylı bilgi ve satın almak için: www.herkesebilimteknoloji.com/ekitap/dunyada-turkiyede-bilim-teknoloji

Erdal Musoğlu - Geleceğimiz nasıl şekilleniyor? Bilim ve teknoloji dünyasına bir yolculuk...

“Geleceğimiz Nasıl Şekilleniyor”, dünyanın teknolojik anlamda alabildiğine koştuğu yönü göstermesi açısından ufuk açıcı bir eser. Musoğlu geleceği İnternet ve Bilişim; Yapay Zeka ve Robotlar; Çevre ve Yaşam Bilimleri; Uzay ve Evren; Mühendislik, Teknoloji ve Biz şeklinde isimlendirdiği altı başlıkta ele alıyor. Türkiye açısından temel soru: Türkiye'nin bugünden kurulmakta olan bu yeni dünyada yeri var mı?

Detaylı bilgi ve satın almak için: www.herkesebilimteknoloji.com/ekitap/gelecegimiz-nasil-sekilleniyor

Bayram Ali Eşiyok - Kore Nasıl Kalkındı? Türkiye ile karşılaştırmalı bir analiz ve Türkiye için dersler

Türkiye'nin nasıl geri kaldığı konusu tartışılırken en çok verilen örneklerden biri Kore’dir. 1960 başlarında hemen hemen aynı ekonomik göstergelere sahip iki ülkeden biri olan Kore, aradan geçen zaman zarfında bunu nasıl başardı? Ne yaptı da dünya ölçeğinde büyük bir bilimsel teknolojik atılım gösterdi ve Türkiye bunu neden ve nasıl gerçekleştiremedi? Şimdi bu sorun çeşitli yönleriyle bilimsel ve ekonomik analizleriyle, veri ölçeğinde karşınızda.

Detaylı bilgi ve satın almak için: www.herkesebilimteknoloji.com/ekitap/kore-nasil-kalkindi